Ford używane

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

 

WIKAR - STACJA KONTROLI POJAZDÓW

Nasza stacja mieści się w nowoczesnym obiekcie, zaprojektowanym zgodnie z najwyższymi standardami, wyposażona została w profesjonalną linię diagnostyczną CERTUS EVO 2.
Badania techniczne pojazdów wykonywane są na sprzęcie najwyższej jakości, który posiada aktualne certyfikaty . Urządzenia te pozwalają na wnikliwe i drobiazgowe sprawdzenie  każdego samochodu.
Badania techniczne pojazdów w naszej stacji wykonują wyłącznie wykwalifikowani diagności, posiadający długoletnie doświadczenie, polegają one na sprawdzeniu, czy pojazd odpowiada warunkom technicznym oraz czy posiada niezbędne wyposażenie określone w obowiązujących przepisach.

Oferujemy:

 • Okresowe badania techniczne: 
    -    samochody osobowe
    -    samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5
    -    motocykle 
    - ciągniki rolnicze
 •   Pierwsze badania techniczne pojazdów sprowadzonych z za granicy
 •   Badania pojazdów przystosowanych do zasilania gazem LPG
 •   Badania pojazdów przystosowanych do przewozu osób TAXI 
 •   Badania pojazdów po wypadku, kolizji drogowej
 •   Badania pojazdów z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym
 •   Badania pojazdów przystosowanych do nauki jazdy „L”
 •   Badania pojazdów uprzywilejowanych
 •   Badanie przyczep
 •  Sprawdzanie pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep

 

Cennik opłat wg Rozporządzenia Ministra Infrastruktury (Dziennik Ustaw nr 223 z dnia 14.10.2004r. wraz ze zmianami):
 
     99 zł - Badanie okresowe samochodu o  masie całkowitej do 3,5 t (również TAXI)
     98 zł - Badanie techniczne samochodu do 3,5 t po raz pierwszy (samochód sprowadzony 
               z zagranicy)
     63 zł - Badanie motocykla
     79 zł - Badanie przyczepy
   161 zł - Badanie samochodu z instalacją gazową (również TAXI)
   141 zł - Badanie samochodu TAXI (po raz pierwszy)
   204 zł - Badanie samochodu TAXI z instalacją gazową (po raz pierwszy)
   147 zł - Badanie samochodu przystosowanego do nauki jazdy
   149 zł - Badanie samochodu uprzywilejowanego
   180 zł - Badanie samochodu po zmianach konstrukcyjnych
   192 zł - Badanie pojazdu po kolizji drogowej z zabranym dowodem rejestracyjnym
   35 zł -   Badanie pojazdu po zamontowaniu haka holowniczego   
 
W obiekcie znajduje się także profesjonalny serwis samochodowy, zakład blacharsko-lakierniczy oraz myjnia.

U nas możesz wykonać przegląd ekonomiczny 5+* swojego samochodu w wyjątkowo niskiej cenie
Proponujemy również promocyjną wymianę oleju z filtrem już od 99 PLN

 
Świadczymy pełen zakres usług związanych z eksploatacją samochodu:
 

 • geometria komputerowa kół
 • serwis i napełnianie klimatyzacji
 • serwis i naprawy układów zawieszenia, układów kierowniczych i amortyzatorów
 • serwis i naprawy układów elektrycznych
 • serwis i naprawy układów wydechowych
 • serwis i naprawy układów chłodzenia
 • wymiana układów rozrządu
 • kontrola samochodu przed zakupem
 • przygotowanie samochodu do odsprzedaży
 • ​kompleksowe pomiary bryły nadwozia po szkodach komunikacyjnych Posiadamy najnowcześniejsze w regionie  komputerowe urządzenie pomiarowe CAR-O-LINER, które zapewnia maximum precyzji przy naprawach
​nadwozia,  oraz kontrolę niezawodności wykonanych prac naprawczych w zakładach blacharsko- lakierniczych. Jeśli Twój samochód po naprawie  nie prowadzi się tak  jak przed kolizją, przyjedź do Nas, skontrolujemy co jest tego przyczyną.

 
Jak często wykonuję się badania techniczne?

W pojazdach nowych, pierwsze badanie techniczne należy wykonać przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji. Kolejne badanie techniczne  powinno być wykonane przed upływem 2 lat od poprzedniego badania. Po upływie powyższych terminów, badania techniczne wykonujemy z częstotliwością jednego roku, z wyjątkiem ciągników rolniczych gdzie badanie powtarzamy co 2 lata.

W przypadku gdy w pojeździe jest zainstalowana instalacja gazowa lub pojazd jest przystosowany do przewozu osób TAXI lub nauki jazdy, badania techniczne wykonujemy co roku bez względu na wiek pojazdu.

Rodzaje usterek

Zgodnie z rozporządzeniem ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach stwierdzone w trakcie badania technicznego usterki dzieli się na trzy grupy:

- usterki drobne – usterki techniczne nie mające istotnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska,

- usterki istotne – usterki techniczne mogące naruszać bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska,

- usterki stwarzające zagrożenie – usterki stanowiące bezpośrednie i natychmiastowe zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska w stopniu uniemożliwiającym używanie pojazdu w ruchu drogowym, niezależnie od okoliczności.

W przypadku wykrycia drobnej usterki diagnosta może wbić pieczątkę do dowodu rejestracyjnego, co oznacza pozytywne przejście badania technicznego pojazdu. Konieczne jest jednak w tej sytuacji poinformowanie kierowcy o tym, że w samochodzie jest usterka i należy ją usunąć.
 
Konsekwencje braku badań technicznych

W przypadku kontroli drogowej i braku ważnych badań technicznych może dojść do zatrzymania dowodu rejestracyjnego, a także problemów z ubezpieczycielem – w razie ewentualnej kolizji. To policjant decyduje, czy zatrzymany pojazd nadaje się do dalszego ruchu. Jeśli nie, odbiera on kierowcy dowód rejestracyjny, a auto trafia na lawetę.

Jeśli jednak samochód jest sprawny i nie stanowi zagrożenia w ruchu, policjant zatrzymuje dowód rejestracyjny i wydaje kierowcy pisemne skierowanie na badanie techniczne pojazdu. Co ważne, upoważnia ono tylko do doprowadzenia pojazdu do okręgowej stacji kontroli pojazdów i nie zastępuje dowodu rejestracyjnego. Dokument ważny jest maksymalnie przez 7 dni.

Jeśli wyniki badania będą pozytywne, stacja kontroli pojazdów wydaje stosowne zaświadczenie (ważne 30 dni), z którym należy udać się do wydziału komunikacji, gdzie zostanie zwrócony dowód rejestracyjny. Z dowodem rejestracyjnym oraz kserokopią zaświadczenia trzeba wrócić do stacji kontroli pojazdów (która wykonała badania) w celu uaktualnienia dowodu rejestracyjnego.

W przypadku kolizji drogowej i braku ważnego przeglądu technicznego wypłata odszkodowania z polisy AC uzależniona jest od warunków umowy. Jeśli nie przewiduje ona w takiej sytuacji odszkodowania, to właściciel auta najprawdopodobniej nie dostanie pieniędzy. Może jedynie dochodzić swoich praw w sądzie.

Przyznanie odszkodowania uwarunkowane jest niekiedy oceną rzeczoznawcy. Jeśli stwierdzi on brak winy z powodu stanu technicznego pojazdu, ubezpieczyciel powinien wypłacić
 

Mariusz Drożdż
Kom: 691683444
Tel. 18 4140442
email: mdrozdz@wikar.pl
 

 

 

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Wypełnij formularz a my się z Tobą skontaktujemy.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.
tel:
Nowy Sącz - 18 414 0 414
Kraków - 12 294 94 94
Nowy Targ - 18 264 93 00

Formularz kontaktowy
Administratorem podanych danych osobowych jest WIKAR.K.ŻYTKOWICZ. W. ŻYTKOWICZ. SPÓŁKA JAWNA z siedzibą: ul. WĘGIERSKA 168, 33-300 NOWY SĄCZ. >>Dane są przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Podanie danych jest dobrowolne, przy czym dane oznaczone symbolem „*” są niezbędne do wysłania formularza. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Zabezpieczenie antyspamowe