Kompleksowe rozwiązanie w zakresie ładowania Forda

28.06.2022

Ładowania flot pojazdów elektrycznych

Ford Pro wprowadza zintegrowane rozwiązanie w zakresie ładowania, które ma pomóc europejskim klientom w znalezieniu najlepszej strategii ładowania flot pojazdów elektrycznych, ułatwi instalację infrastruktury oraz zoptymalizuje proces ładowania pojazdów.

Ford Pro Charging jest kluczowym produktem Forda Pro, który został zintegrowany z innymi rozwiązaniami Forda Pro, by uprościć jak najbardziej jego obsługę i zarządzanie przez menadżerów flot, a także proces ładowania przez kierowców, co wpłynie na poprawę efektywnego wykorzystania pojazdów.


Stworzone z myślą o przedsiębiorstwach

Ford Pro rozumie rosnącą presję na elektryfikację flot – zarówno ze strony firm, które chcą realizować cele zrównoważonego rozwoju, jak i coraz bardziej świadomych ekologicznie klientów. Firma Ford Pro Charging ma pomagać klientom w odkryciu ekonomicznych korzyści płynących z elektryfikacji i wskazywać im najodpowiedniejsze długoterminowe rozwiązania dotyczące ładowania pojazdów ich flot.

Kierownicy flot mogą mieć pewność, że ich pojazdy będą dostatecznie naładowane i zostaną efektywnie wykorzystane, dzięki oprogramowaniu E-Telematics firmy Ford Pro, które przekłada kluczowe dane o pojeździe, przesyłane przez standardowy modem FordPass Connect¹ pracujący na pokładzie E-Transita, na szczegółowe rozpoznania i alerty. Obejmują one informacje o zasięgu, w tym konfigurowalne ostrzeżenia progów niskiego zasięgu, ostrzeżenia, jeśli pojazd nie ładuje się, kiedy powinien oraz informacje o efektywności ładowania, w tym o zużyciu kWh, prędkości ładowania i dystansie do wyczerpania akumulatora.Ładowanie z sieci publicznych

Ładowanie z sieci publicznych przyjazne dla biznesu Ford Pro przewiduje, że floty będą rzadko korzystać z publicznych punktów ładowania, aby korzystać z naładowanych pojazdów podczas pracy. Aby jednak uwzględnić wszystkie okoliczności i zapewnić większą elastyczność, firma gwarantuje dostęp do najbardziej rozbudowanej publicznej sieci ładowania w Europie, a także umożliwia automatyczne płatności i scentralizowane rozliczanie za pomocą indywidualnej karty rozliczeniowej dla każdego samochodu dostawczego.

Dzięki dostępowi do europejskiej sieci ponad 300 000 ładowarek szybko rozwijającej się Blue Oval Charging Network, znalezienie ładowarki, z pomocą której można doładować akumulator w trasie, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Aplikacja Ford Charge Assist, obsługiwana z poziomu ekranu dotykowego systemu łączności i rozrywki Forda SYNC 4,² pomaga kierowcom w znalezieniu stacji ładowania. System pomaga zlokalizować ładowarki w pobliżu lub na trasie podróży. Aby maksymalnie wykorzystać czas pracy, kierowcy mogą sprawdzić dostępność, koszt i szybkość ładowania przed przybyciem na miejsce, a także sprawdzić minimalny czas ładowania, który pozwoli na osiągnięcie zasięgu, wystarczającego na dotarcie do celu.***
1 FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.

2 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. w miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie funkcje są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Wikar Kraków Nowy Sącz

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Wikar Kraków Nowy Sącz