Ford E-Transit także we flocie DHL Express. Globalna firma kurierska postawiła na elektryczny bestseller Forda

26.01.2023

Elektryczne Fordy E-Transity dołączyły do floty kolejnej uznanej firmy kurierskiej. Tym razem kontrahentem jest DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe przesyłki lotnicze. Współpraca w Polce jest częścią europejskiego kontraktu, który obejmuje imponującą liczbę 2 000 pojazdów.

  • DHL Express Polska dołączył do grona globalnych partnerów, którzy będą korzystać z w pełni elektrycznych Fordów E-Transit. 
  • Zakup elektrycznych samochodów dostawczych Forda jest kolejnym krokiem firmy kurierskiej na rzecz obniżenia emisyjności transportu. Firma optymalizuje flotę, aby realizować usługi w Polsce przy użyciu czystych środków transportu.
  • Do polskiego oddziału DHL Express trafią trzydzieści trzy pojazdy, które są częścią korporacyjnej umowy obejmującej całą Europę.

E-Transity pozwalają na dopasowaną zabudowę

Polska część umowy to 33 samochody, z czego 26 posiada specjalistyczne, kurierskie zabudowy regałowe. Zabudowa obejmuje m.in. przegrodę z drzwiami przesuwnymi z zamkiem pomiędzy kabiną kierowcy, a tylną kabiną, specjalne składane siedzenia dla kurierów, specjalistyczne składane półki na dwóch poziomach o bardzo wysokiej wytrzymałości, listwę podłogową dla lepszego bezpieczeństwa przesyłek i utrzymania porządku, podłogę z ultralekkiego polipropylenu o strukturze plastra miodu oraz wiele innych specjalistycznych elementów. Pozostałe 7 e-Vanów również jest doposażone w odpowiednią zabudowę spełniającą standardy DHL Express.

Zabudowa Moduł System charakteryzuje się wyjątkową specjalizacją zarówno dla samochodów spalinowych, jak i elektrycznych. Ma ona na celu zarówno ułatwienie pracy przewoźnikom i kurierom, poprawienie wyglądu samochodu, jak i jego odporności na zniszczenia.

Profil Forda E-Transit

Samochody zostały spersonalizowane do potrzeb klienta. Wszystkie przygotowano w żółtym kolorze, charakterystycznym dla marki DHL. Zamówione dla Polski E-Transity serii 350 są w wersji nadwozia L3H3, mocy maksymalnej 184 KM i pojemności użytkowej akumulatorów 67 kWh.

Na pokładzie znajduje się wyjątkowo bogate wyposażenie w tym segmencie. Obejmuje ono m.in. podgrzewane fotele, przednie i tylne czujniki parkowania, automatyczną klimatyzację czy pakiet systemów asystenckich ułatwiających pracę kurierom. O nowoczesności pojazdów i bogatym wyposażeniu świadczy m.in. 12-calowy ekran systemu SYNC4 – najnowszego rozwiązania informacyjno-rozrywkowego Forda.

Jednocześnie, elektryczne E-Transity ułatwiają także codzienną pracę przewoźników ze względu na możliwość korzystania z buspasów oraz bezpłatnego parkowania w strefach płatnych, jak też dynamikę jazdy przy jednoczesnej ciszy w kabinie.

– Dynamiczny rozwój elektromobilności w firmach wymaga niezawodnych samochodów od sprawdzonych marek. Dlatego też klienci momentalnie zaufali Fordowi i zamawiają kolejne partie E-Transitów. Otrzymujemy już pierwsze zwrotne głosy zadowolenia od użytkowników naszych samochodów. Kurierzy doceniają przede wszystkim wyjątkowo bogate wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo jazdy oraz przemyślane rozwiązania ułatwiające im pracę. Z DHL Express współpracujemy od lat, a teraz firma po raz pierwszy zdecydowała się na nasze samochody elektryczne. Jesteśmy niemal pewni, że to początek nowego rozdziału naszej wspólnej historii – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Elektryfikacja na rzecz klimatu według DHL Express

Wdrożenie nowych samochodów Ford E-Transit jest kolejnym etapem modernizacji floty DHL Express i elementem globalnej strategii GoGreen. Dzięki konsekwentnie realizowanej elektryfikacji, firma zamierza realizować większosć swoich usług w Polsce przy użyciu czystych środków transportu. Oprócz wymiany aut, droga do zeroemisyjności DHL Express obejmuje rozwój sieć ładowania elektryków, wykorzystanie e-rowerów kurierskich, inwestycje w alternatywne źródła energii oraz modernizację floty powietrznej – w ubiegłym roku firma jako pierwsza na świecie zamówiła samoloty elektryczne.

Kabina Forda E-Transit

– Jako globalny lider lotniczego cargo czujemy się zobowiązani proaktywnie działać na rzecz zmniejszenia wpływu naszego sektora na stan środowiska. Jednocześnie widzimy, że zarówno konsumenci indywidualni, jak i biznes, coraz chętniej wybierają dostawców usług, którzy wprowadzają proekologiczne rozwiązania i dążą do zeroemisyjności. Korzystanie z pojazdów elektrycznych, takich jak Ford E-Transit to nie tylko troska o środowisko i odpowiedź na oczekiwania klientów, ale też realne usprawnienie pracy kurierów. Mogą oni szybciej i sprawniej poruszać się po mieście korzystając z buspasów oraz wjeżdżać do tzw. czystych stref transportu. Co więcej, auta nie są tak głośne jak ich spalinowe odpowiedniki. Wybrany przez DHL e-Transit z baterią 67 kWh pozwala na pokonywanie długich dystansów, co jest niezwykle istotne w branży kurierskiej m.in. przy optymalizacji planowania tras kurierów – komentuje Agnieszka Łukawczyk, dyrektor ds. operacji w DHL Express Polska.

Zamówione samochody zostały zabudowane przez firmę Moduł System, zaś finansowanie w formie najmu długoterminowego zapewniła firma Arval.

– W ostatnich latach ogromny nacisk postawiliśmy na rozwój oferty elektrycznych samochodów dostawczych i dziś obserwujemy bardzo duży wzrost zainteresowania wynajmem aut z tego segmentu. Ta forma finansowania jest chętnie wybierana przez firmy kurierskie, ponieważ pozwala szybko zmodernizować flotę i rozpocząć jej transformację energetyczną, bez dużych, jednorazowych kosztów. Pojazdy zeroemisyjne to zdecydowanie przyszłość transportu i bardzo cieszymy się, że klienci wracają do nas po kolejne partie samochodów eLCV. To nasza kolejna udana współpraca z firmami DHL Express i Ford Polska, którą mamy nadzieję dalej rozwijać – mówi Agnieszka Gołaszewska, dyrektor handlowa Arval Service Lease Polska.

Ładowanie Forda E-Transit

 


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Wikar Kraków Nowy Sącz

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Wikar Kraków Nowy Sącz