Gościem Beaty Sadowskiej jest Aleksandra Taistra

„Nie ma miejsca na histerię”. Aleksandra Taistra – AutentycznE rozmowy w E-Transicie

13.12.2023

Jako nastolatka chciała zostać weterynarzem i marzyła o pracy z końmi. Dzisiaj jej życie związane jest ze wspinaniem. W szóstym odcinku cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” gościem Beaty Sadowskiej jest Aleksandra Taistra – rozmowę można obejrzeć na kanale YouTube Ford Polska.

We wspinaczkowym świecie to nazwisko znają wszyscy. Aleksandra Taistra zgromadziła na swoim koncie imponującą listę przejść skalnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jak sama mówi – jest zafascynowana ciągłym pokonywaniem granic, a życie jest po to, żeby robić to, co się kocha. 

Lista osiągnięć Aleksandry jest długa. Jako pierwsza Polka i czwarta kobieta na świecie pokonała drogę o trudności 8c w skali francuskiej, a w 2012 roku poprowadziła drogę Cosi fan tutte w Rodellar o wycenie 8c+. Jest trzykrotną finalistką Nagrody Środowisk Wspinaczkowych „Jedynka”. Obecnie mieszka na Sardynii, która stała się jej bazą wypadową. Pomaga amatorom i profesjonalistom w osiągnięciu ich pełnego potencjału.

Podczas wywiadu opowiedziała między innymi o zmianie i podejściu do samej siebie, o tym jak wyzbyła się porównywania się do innych, niepewności oraz o tym, czy rodzina akceptuje jej styl życia.

Gościem Beaty Sadowskiej jest Aleksandra Taistra

– Wreszcie dałam sobie przyzwolenie na to, że nie muszę mieć suchego mięśnia, mogę mieć grubiutki brzuszek, mogę mieć ubrudzone dżinsy, mogę mieć zmarszczki i nieuczesane włosy… i mogę nie zrobić tej czy innej drogi. Mogę się popłakać z bólu. Wreszcie nie muszę sobie i nikomu nic udowadniać – powiedziała Aleksandra Taistra.

AutentycznE rozmowy w E-transicie to nowy projekt Ford Polska. Prowadzącą program jest Beata Sadowska, a do Mobilnego Studia E-Transit zaprasza ona gości, którzy odmienili swoje życie i – w zgodzie z własnymi marzeniami – wybrali swoją pasję.

Aleksandra Taistra

Pierwszy odcinek serii został wyemitowany 2 października 2023 na kanale YouTube Ford Polska, a gościem programu była Maja Włoszczowska – polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. W kolejnych odcinkach programu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” pojawili się Paweł Kunahowicz – prawnik, który zrzucił togę i został przewodnikiem wysokogórskim oraz Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka oraz dziennikarka. W czwartym i piątym odcinku można natomiast wysłuchać ciekawych rozmów z Agnieszką Cegielską oraz Karoliną Gorczycą.

Do stworzenia Mobilnego Studia E-Transit został wykorzystany Ford E-Transit Van, w odmianie nadwozia L4H3 – najdłuższej i najwyższej wersji w ofercie. Mobilne Studio E-Transit zostało wyposażone w system, który przekształcił elektrycznego Forda w mobilne źródło prądu 230V. Dzięki temu można zasilać potrzebne urządzenia – światła, kamery itp. niezależnie od miejsca, w którym akurat realizowane są nagrania. 

  • Ford E-Transit
  • Ford E-Transit

    Wyczekiwany w napięciu. Nieznający kompromisów. Pierwszy w historii Forda w pełni elektryczny samochód dostawczy. Poznaj nowego Forda E-Transit!

    Ford E-TransitFordy Dostawcze


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Wikar Kraków Nowy Sącz

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Wikar Kraków Nowy Sącz